Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

ACADEMICA

Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie Żuławskim wraz z Filią w Nowakowie ZAPRASZAJĄ do korzystania z bezpłatnej

Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych

Biblioteki Narodowej

NOWA USŁUGA

W BIBLIOTECE

Na stronie https://www.academica.edu.pl/ istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism. Oczywiście korzystanie z systemu jest darmowe.

To dostęp do ponad 3 000 000 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Dzięki systemowi rezerwacji, który zaimplementowano w cyfrowej wypożyczalni Academica, możliwe jest zaplanowanie przez Czytelnika terminu swojej pracy na terminalu w bibliotece.

Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń (można korzystać w domu). Zaś publikacje chronione prawem autorskim są dostępne jedynie na dedykowanym terminalu.

 

Terminal systemu ACADEMICA dostępny jest w Czytelniach  Internetowych naszych bibliotek.

Zasady korzystania:

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, aby skorzystać z dostępu do Cyfrowej Wypożyczalni Academica należy posiadać aktualną Kartę Czytelnika (osoby nie posiadające w/w karty mają możliwość założenia jej w dniu korzystania z cyfrowej wypożyczalni).
Rejestracja Użytkowników odbywa się w Czytelni Internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Komorowie Żuławskim lub Filii w Nowakowie -  po okazaniu ważnej Karty Czytelnika.
Użytkownik zgłasza chęć korzystania z cyfrowej wypożyczalni Academica osobiście lub telefonicznie. Aktywacja konta potwierdzana jest e-mailem zawierającym hasło dostępu.
Terminal cyfrowej wypożyczalni jest dostępny w godzinach pracy biblioteki.
Użytkownicy biblioteki zarejestrowani w cyfrowej wypożyczalni Academica zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem i podręcznikiem użytkownika znajdującymi się na stronie internetowej Biblioteki Narodowej.

Szczegóły dotyczące projektu: www.academica.edu.pl

Szczegóły korzystania z zasobu ACADEMICA określa regulamin https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf

Zachęcamy do zapoznania się z Podręcznikiem Czytelnika.

Poruszanie się po ACADEMICE ułatwi też samouczek on-line https://academica.edu.pl/static/Podrecznik-czytelnika-CWPN-Academica.pdf

Znajdź w katalogu

 

.

Biblioteka czynna

    Poniedziałek:     nieczynne
    Wtorek:            9.00 - 17.00
    Środa:              9.00 - 17.00
    Czwartek:        9.00 - 17.00 
    Piątek:              9.00 - 17.00
    Sobota:             9.00 - 14.00

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Biblioteka - tu się dzieje!

Projekt pn. Biblioteka – tu się dzieje! dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 

Imieniny

BIP